فروش و مصرف آویشن کاکوتی در ترکیه ممنوع شد

آویشن درختچه ای است چند ساله با برگ های معطر خاکستری متمایل به سبز. منشأ آن از جنوب اروپا و کشورهای هم مرز با مدیترانه است.

اما اکنون در بسیاری از مناطق جهان با آب و هوای معتدل یافت می شود. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد که از نظر طعم متفاوت هستند.

اسانس آویشن کاکوتی یک محصول تجاری است که از تقطیر برگ‌های آن تهیه می‌شود و در ساخت آدامس، آب نبات و بستنی استفاده می‌شود.

تیمول، یکی از ترکیبات اصلی این روغن، در عطرها، طعم دهنده های غذا، دهان شویه ها، لوازم آرایشی، محصولات دارویی و افزودنی های خوراک و آفت کش ها استفاده می شود.

درمان‌های سنتی مرتبط با آویشن شامل کاهش افسردگی، صرع، کابوس‌های شبانه، و سردرد و درمان سرفه است. اثرات احتمالی آویشن و ترکیبات آن، به ویژه تیمول و کارواکرول، شامل فواید آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، تنفسی و عصبی است.

در زمان های اخیر، گیاهان دارویی به دلیل خواص دارویی موثر و فواید درمانی مورد توجه زیادی در سراسر جهان قرار گرفته اند. ترکیبات شیمیایی متعددی که از گیاهان دارویی مختلف استخراج می‌شوند.

فعالیت‌های بیولوژیکی متعددی دارند. آویشن ولگاریس (تلویزیون) گیاهی گلدار با بوی معطر است که به طور گسترده در طب سنتی، افزودنی‌های غذایی و آماده‌سازی‌های گیاهی دارویی استفاده می‌شود.

شناخته شده است که پتانسیل درمانی امیدوارکننده ای برای درمان انواع مختلف بیماری ها دارد. اسانس استخراج شده از تلویزیون که حاوی مقدار زیادی فلاونوئید است.

دارای فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است. در نتیجه، می توان از آن به عنوان منبع خوبی در توسعه آنتی اکسیدان ها و آنتی بیوتیک های طبیعی جدید استفاده کرد.

این بررسی برخی از مزایای سلامتی بالقوه روغن ضروری تلویزیون (TVEO) را بر روی دستگاه گوارش بررسی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.